Jdi na obsah Jdi na menu
 


A zase ten elektronický obojek.

27. 1. 2008

Tak už to je půl roku co Anubis nosí na krku "čertovu krabičku" a ohlasů na tuto "událost" je natolik,že mě to nutí okomentovat.

Kolikrát já brečela sama u lesa neštastná, že mi zase utekl pes a já nevím kde je.Kolikrát já záviděla na akci se psy, že všichni pesano lítají na volno po lese a já se vláčím s Anubem na stopovačce a otravuji život jemu i sobě. Kolikrát já to chtěla všechno vzdát a smířit se s tím,že tento pes prostě na volno nemůže být...Cítila jsem se trochu "podvedená" kdyť jsem poctivě vyzkoušela snad všechny metody a přesto na Anuba prostě nefungovali.

A pak jsem prostě koupila tu zatracovanou věc a svět se začal točit :) Prostě jsem náš problém lovu vyřešili. A popravdě mi je úplně jedno jestli to někdo zavrhuje.Jsem štastná, že mohu jít na akci se psy a můj basenji tam běhá na volno po lese, jsem štastná,že mám vedle sebe už opravdového partáka a hlavně jsem štastná, že je můj pes štastný,protože si uživá pocitu svobody, který obzvláště tento nezávislý pes potřebuje.A že nám k tomu pomohl elektronický obojek??? Zeptejte se Anuba co si o tom myslí on, jestli by radši celý život byl vláčen na 10metrové šnůře,proběhnul se tak maximálně na zahradě nebo na coursingu.Nikdy by nemohl semnou na vyjíždku z koněm do lesa,nikdy by se neproběhnul se psy po lese a nikdy by už odemě nedostal důvěru jaká by měla být mezi psem a jeho pánem.Celý život by jsme se ochuzovali o tyto krásné zážitky co právě prožíváme.Můj život s Anubem dělím na dvě data...na život s lovícím Anubem a na život s elektonickým obojkem- a můžete hádat, který je lepší:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

basenji lovcem

(Luboš, 27. 9. 2010 14:32)

Ahoj, i já jsem řešil podobný problém a o obojku uvažoval. Babu jsme odmala pouštěli a pouštíme v lese navolno. Jedeme na kole, nebo běžíme či jsme na procházce. Periferně si to zrzavé torpedo hlídám a když povážlivě zvetšuje svůj rádius, tak jí zavolám. Jak ale vyrazí s nosem u země a kličkuje po stopě, nebo snad přímo vyplaší srnu je zle. Zmizí rychlostí blesku a já volám a pískám na píšťalku. Musím říct,že jsem měl taky strach, ale vždycky se do pěti minut vrátila na místo, kde mě opustila. Jazyk až na zem a spokojenost v očích. Nevím zda z toho, že jí pěkně prohnala, nebo z toho, že mě našla. Vím, že je hodně basenjíků, kteří chodí jen na vodítku, ale osobně si neumím představit, že by Babu strávila život na šňůře. Každý basenjík má jinou povahu, ale lovci jsou všichni. Jestli má být elektrický obojek cestou k bezpečnému venčení navolno, můj názor je jednoznačně ANO.

výcvik s obojkem

(Bára, 4. 3. 2009 14:19)

Ahoj, nemohla by jsi mi napsat jakým stylem jsi se psem cvičila pomocí el. obojku. Přemýšlým o jeho koupi. Mám dva psi, jednoho od štěněte (poslouchá dobře). Druhého nalezence asi věku 3 roky. Nejen že při vypuštění z vodítka je okamžitě v tahu za nějakou srnou, ale navíc sebou strhává našeho vycvičeného psa, který si v poslední době začal asi řikat, že když se menusí na povel vracet Tara, tak co on by se obtěžoval. Za jakoukoli radu předem děkuji. (barbora.st@seznam.cz)

Ano či ne elektronický obojek ?!?!?

(Irena a Kim, 30. 7. 2008 14:43)

Ahoj,
tak jsem měla strach pořídit si elektronický obojek a proto jsem po přečtení článku o úspěšném používání obojku paní Helčou nevydržela a napsala jí na email o radu a pomoc při nákupu. Po vyměně několika emailů, jsem obojek pořídila a dle jejích rad ho začala používat. A.....HURÁ !!! Vše perfektně funguje a naše čtyř a více kilometrové procházky jsou teď krásně poklidné a hlavně bezpečné,protože vím, že když potkáme neznámého psa, lze mého odvolat bez nebezpečí pokousání a psí rvačky. Bohužel při úprku za fenou staforda, která se nerada kamarádí, reagoval až na impuls "4", ale jinak máme nastavenou dvojku a na 95% reaguje pouze na hlas a zvukový signál. Jsem moc ráda, že jsem našla odvahu a obojek pořídila. Doporučuji ho všem rozumným lidem, kteří tím chtějí řešit jen neposlušnost na přivolání. Myslím si, že používat ho při učení povelů sedni, lehni a podobně je od majitelů psů nerozumné (bohužel i s tímto jsem se nedávno setkala). Samozřejmě, protože mého psíka, přes všechny jeho neřesti miluji, jsem obojek vyzkoušela nejdříve na mém zápěstí a to jen do pětky - ta už mi byla dost nepříjemná.
Všem lidem s basenjikem přeji mnoho úspěchů při výchově a hlavně dostatek trpělivosti.
Můj kamarád psovod říká: "Nejlepší kamarád, ale nejhorší pes je ten, který přemýšlí." A přesně to jsou basenji - těžko vychovatelní miláčci.

Ahoj

(Ilona a Džesika, 26. 2. 2008 9:51)

Ahojky.
Nevim jestli si na mně pamatuješ, ale tenkrát si mi radila s výcvikem a psali jsme si. jmenuju se Ilona a mám dvouletou basenji slečnu Džesiku.
Musím ti říct že jsem si koupila koloběžku a učim Džesiku běhat, podle toho jak si mi to psala, musím říct že je moc šikovná a jde jí to a moc jí to baví. Chci si kpoupit kolo a budu s ní jezdit na kole. Už poři běhu jí nic nezajímá.

Jinak už chodí uplně bez problémů na procházce, jen v lese mi občas uteče, tak jí ječtě učim poslouchat se stopiovačkou, ale taky jí nechávám na volno. Udělali jsme veliký pokroky, pochopila že když je hodná a neuterče tak může chodit na volno, ale když uteče tak bude na vodítku, ona si rychle urovnala v hlavě co je pro ní lepší.
Ještě se chci zeptat jaký je ten elektrický obojek? Zajímá mně to, ale mám z toho strach!
Mějte se krásně, podrbej Anubise za ouškem, a odepiš.
Ahoj Ilona a Džesika.
Podívej se na moje stránky- www.gemi.estranky.cz
na webu jsem našla zajímavé stránky o basenžících podívej se na ně- www.wenetaci.estranky.cz
Tel: 604159438, e-mail: Nesi50@seznam.cz