Jdi na obsah Jdi na menu
 


Složení zkoušky ZZO

15. 8. 2007

Dny 9.8. a 10.8. byly pro nás s Anubískem zaspány do kalendáře v velkým D. 9.8. jsme nastoupili na složení zkoušky ZZO dle Národního zkušebního řádu při pořádání Coursing capu v Rudné pod Pradědem..Nutno podotknout,že přípravu jsme opravdu velice podcenili a nevěnovali výcviku toliko času jako v minulém roce.Přesto jsem se odhodlala alespoň zkusit,neb slovo zkouška je přeci od slova zkoušet,že???Z placu kde se mělo cvičit se stalo jedno velké mraveniště,což mě i Anubosovi značně vadilo,takže před nástupem na samotnou zkoušku jsem na Anuba vylila půlku repelentu a doufala,že pro jednou se na nás usměje štěstí.K složení zkoušky jsem potřebovala také krom psa suché,teplé počasí-však každý kdo má krátkosrtého psa nedejbože basenjiho-ví jak je náročné chtít po takovém psovi odložení v mokré trávě:) Ale štěstíčko přálo,repelent na mravence zabral,tráva stihla uschnout,sluníčko svítilo....

Po příjezdu pana rozhodčího mě trošku přešel humor-zdále se být velice přísný,moc nemluvil,prakticky jen hodnotil a to ve směs záporně-přesto byl spravedlivý.Chůze na vodítku v celku šla,sedni lehni,taky o.k. Dlouhodobé odložení bylo za plný počet bodů.Odložení za pochodu dle mého tušení nevykonal Bužumbira tak jak všichni  psy-tzn.ceknout sebou okamžitě na zem,ale pomalu si lehat,ale taky dobrý.Trošku mě zklamal při přivolání,protože předsedá skoro pokaždé,i se zařazuje k noze a teď najednou dělal že to nikdy nedělal a ještě jeho rychlost přiběhnutí....no nebudu to radši komentovat a rovnou řeknu,že jsme prolezli tak tak s minimálním počtem bodů.I za to jsem však ráda,neb rozhodčí co píská IPO a pak mu na plac přijde africká kočička,která se rozhodně nenechá honit,povely plní s přehledem sobě vlastním,to nemohlo ani jinak dopadnout.Speciální cviky už byli bezproblémů.Ačkoliv je Anubis občas na cizí psy nesnášenlivý,jakmile zapadne do smečky-a je jedno že o padesáti psech,je ochotný s nima komunikovat a cvičit . Tak ZZO máme za sebou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lehání

(Pavel, 29. 12. 2009 11:25)

Jak tak pročítám vaše stránky a specielě o výcviku a zkouškách,tak se tam potýkáte s problémem lehání za mokra.Taky jsem měl tento problém a to s NO.Jednou mě nechtěl na závodech lehnout po dešti.Tak jsem ho naučil lehat v řece,tak aby měl jen hlavu nad vodou a bylo po problému na vždy.A lehne si teď kdekoli.

gratuluju

(Jitka J., 26. 10. 2007 8:52)

tak to vám gratuluju ke zkouškám, mám neposedu dobrmánka a tak vím, o čem je řeč.
A držím palce, ať zvládnete ví.